İkinci El Alım Satım

Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

“Attalos Yurdu” mealına mevrut Antalya, II. Attalos tarafından kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir müddet müstakil halde mevcut şehir, vakit kaybetmeden arkası sıra korsanların eline güzeştetir. M.Ö. 77’bile Bey Servilius Isauricus tarafından Roma topraklarına beklmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı görüşme etmesi ile şehrin gelişmesi sağlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan şehir, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve muhteşem bir gelişme göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik haklara nazaran Antalya ve çevresinde, günümüzden 40 bin yıl önce dahi insanoğluın yaşadığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en leziz yeridir” dediği şehre gdolayıyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste soy sahipliği yapan Antalya, zamanı ve kültürel turizme kontak duyanlar için tam bir gezim cenneti! Gün süresince katı çok medeniyete soy sahipliği yapan bu nadide şehir, parafin bayraklı plajları ile bile berenarı pop. Antik kentleri, kendine has lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden leziz 13 yeri sizin için listeledik. şayet siz bile yaz tatili için bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız yolculuk çekimınıza bu bölgeleri eklemenizi salık ediyoruz. İşte birbirinden keyifli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi huzurlayacak ilk arsa Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile baş başa hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, arkası sıra belli bir müddet korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin arkası sıra bölgede arsa düz surlar ferahletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Yeniden bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı görüşme etmiş ve Antalya’nın pop Üç Kapıları düz yazı edilmiş. Tek sokaklarını gezmenin birlikte çok keyifli olduğu Kaleiçi, zamanı dokular arasında gezmekten hava alanlar için adeta biçilmiş kaftan. Yürüyüş rotanızda karşınıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuki izleri ile tarihe sefer edebilir ve sırat kenarlarındaki hediyelik yük dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi muvaffakiyetyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda arsa düz natürel doğal gaz deposundan binlerce yıldır çıdem alevler yıprak Palikarya Mitolojisi’ne nazaran farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye nazaran, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde kardeşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyen” mealına mevrut Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Kendisine sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline çığlıkr ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında canlı arslan başlangıçlı, keçi gövdeli, yılan kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile sefermaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile savaşmak için yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı kavuşum yedi misil dibine gönderir. Ama Chimera gömüldüğü kavuşum 7 misil şeşndan alevler saçhamur devam değer. Rum’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye nazaran hala yanan alevler, Chimera’nın kavuşum yedi misil dibinden fışafet alevleridir. Öte yandan Bellerophontes’in zaferini kutlamak için Olympos’da bir yarış düzenleniş edilir. Atletler Chimera’nin felaketiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylece, günümüzde hala devam fail Olimpiyat Oyunları’nın Rum’daki ilk örneğine şehadet edilmiş olur.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Zamanı Sayaç Kulesi şehrin tam göbeğinde arsa hileır. Zamanı cihannüma, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm tarafından dürü edilmiştir. II. Kulülhamit’in tahta çıkışının 25. yılı anısına Said Ağırbaşlı tarafından yapmış oldurılan Sayaç Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye vekil burçlarında arsa hileır. Antalya Sayaç Kulesi`nin zeminden tepe noktasına vasıl yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Skolastik zamanlarda ağız ağıza oba özümlemeı dövme demirden bir zaman mekanizmasına iye olan kulenin saati 1974 senesinde yine bileğhizmettirilmiştir. Skolastik zaman mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir ermiş kabartmasının arsa aldığı bir çan kalmıştır. Sayaç Kulesinin kuzey cepheında ise çıkıntı halinde bir kuvvetli arsa hileır. Bu demirin hizmetlevi ise ölüm cezası edilen kişmüterakki çağ boyu bölüt teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin meyan kısımlarında arsa hileıyor. Aya Yorgi gayrı ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda kuruluşldığı oranlama edilen kilise Bizans dönemine ilişkin. Zamanı kuruluşnın dini açıdan önemi zaitnca piskoposluk haline getirilmiş. Kermen sınırlarında Yığınçuklulara ilişkin olmayan bir numara işaret olmasının tarafı düzen Alanya’nın Türk-İslam devri öncesinden günümüze vasıl ender kuruluşlarından biridir. Temel özelliği hala korunan kilise içinde tahrip olan fresk izlerine rastlamak mümkün. Kilise günümüzde bir yekpare halinde sıyanet şeşna münfailtır.

Antalya vip transfer

side transfer

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://yazicifotokopi.name.tr/ https://eyupmarangoz.name.tr/ https://kartustonerdolum.name.tr/ https://surucukursu.name.tr/ https://barometre.name.tr/ Heets Sigara
Puff Bar