İkinci El Alım Satım

Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Yarıyıl Başbuğı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak yeniden aynı kurumun Dış İlişkiler Duraksızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 senesinde İstanbul Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden izinli olmuştur. Akabinde 1973 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tababet Fakültesinden Çocuk Sağlığı ve Emrazı Uzmanlığını almıştır. Daha sonra öğretim görevlisi olarak akademik balkonına kellelamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 senelerı arasında Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesinde, 1988-1992 senelerı arasında Gazi Üniversitesi Tababet Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 senelerı arasında da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuştur. Üniversitelerarası Kurul Tababet ve Afiyet Bilimleri Terbiye Konseyi Esaskanlığı, UMEMPS (Orantı Maşrık ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Konuşan Ülkeler Pediatri Birliği) reislik ve umumi sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 senelerı arasında Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği ve Başbuğ Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 senelerı arasında YÖK üyeliği görevinde bulunmuştur. 1987 yılından beri Türkiye Milli Pediatri Derneği Patronaj Kurulunda misyon almaktadır. Esaskanlığını da yapmış olduğu Türkiye Milli Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri mütehassısından biri olarak kabul edilmektedir. 2019 senesinde dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da yapılan seçimde IPA’nın “doğacak devir kellekanlığına” seçbilimselştir.
Bu pozisyonda bakım etmiş olduğu iki senenin sonunda 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA kellekanlığı görevini Kul’li Prof. ErrolAlden’dan çalışarak çevrim almıştır. Ayrıca Kerem Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Esaskanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak misyon yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://yazicifotokopi.name.tr/ https://eyupmarangoz.name.tr/ https://kartustonerdolum.name.tr/ https://surucukursu.name.tr/ https://barometre.name.tr/ Heets Sigara
Puff Bar