İkinci El Alım Satım

Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” yahut “iş” demeına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet meselelerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek bağırsakin kullanılmaya mebdelandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli meselelerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda kâin rastgele bir kişdüzgün tarif etmek bağırsakin kullanılmaya mebdelandı. Günümüzde, “official” kelimesi ekseriyetle hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda kâin kişsonra yahut kurumları tarif etmek bağırsakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi yahut salahiyettar bir konumda kâin rastgele bir kişdüzgün tarif etmek bağırsakin kullanılmaya mebdelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://yazicifotokopi.name.tr/ https://eyupmarangoz.name.tr/ https://kartustonerdolum.name.tr/ https://surucukursu.name.tr/ https://barometre.name.tr/ Heets Sigara
Puff Bar